Prekių katalogas

Kas yra pH matuoklis?

 • pH matuokliai yra būtini instrumentai vandens pagrindu pagamintų tirpalų rūgštingumui ar šarmingumui matuoti.  

  Šiame straipsnyje aptarsime pH matuoklius, jų funkcijas ir kaip juos kalibruoti. Taip pat nagrinėsime, kokių tipų pH matuoklių galima įsigyti rinkoje ir kuris iš jų geriausiai atitinka jūsų poreikius. Taigi, nesvarbu, ar esate mokslininkas, maisto perdirbėjas, ar baseino savininkas, šiame vadove rasite visą reikiamą informaciją apie pH matuoklius.


  KAS YRA PH MATUOKLIS?
  pH matuoklis - tai prietaisas, naudojamas vandens tirpalo rūgštingumui arba šarmingumui matuoti. Jis matuoja pagal 0-14 balų skalę, kur 7 reiškia neutralumą, 0 - didžiausią rūgštingumą, o 14 - didžiausią šarmingumą.


  KAIP VEIKIA PH MATUOKLIS?
  Rūgščiame skystyje yra daugiau teigiamai įkrautų vandenilio jonų, palyginti su šarminiu tirpalu, todėl jis gali sukurti elektros srovę. pH matuokliai veikia matuodami tirpalo elektrinį potencialą (įtampą).
  Daugumoje pH matuoklių yra du zondai: stiklinis matavimo elektrodas ir etaloninis elektrodas. Stikliniame elektrode yra medžiagos, paprastai kalio chlorido, kurios neutralus pH yra 7. Prietaisas matuoja įtampos skirtumą tarp neutralaus tirpalo stikliniame elektrode ir tiriamo tirpalo. Skirtumas paverčiamas pH verte.

  KAS YRA PH BUFERIAI?
  pH buferiai - tai tirpalai, turintys tam tikrą pH vertę. Kai kuriais atvejais buferiniai tirpalai gali būti naudojami palaikyti pastoviai tirpalo pH vertei arba jie gali būti naudojami pH matuokliui kalibruoti.

  KAIP KALIBRUOTI PH MATUOKLĮ?
  pH matuokliai yra labai linkę nukrypti, todėl daugeliu atvejų juos reikia kasdien kalibruoti. Todėl dauguma pH matuoklių turi kalibravimo funkciją, kuri automatiškai perkalibruoja prietaisą, kai jis naudojamas su pH buferiu. Šis procesas dar vadinamas standartizavimu.
  Norėdami naudoti buferinį tirpalą pH matuokliui perkalibruoti, tiesiog įkiškite pH zondą į tirpalą ir paspauskite kalibravimo mygtuką. Buferinių tirpalų galima įsigyti įvairių pH verčių. Paprastai naudojamas 7 pH vertės tirpalas, tačiau kai kuriems pH matuokliams reikia taikyti dviejų taškų kalibravimo metodą, naudojant papildomą buferinį tirpalą su kita pH verte. Priklausomai nuo poreikio, galite pasirinkti rūgštinį arba šarminį tirpalą.

  AR TEMPERATŪRA TURI ĮTAKOS PH?
  Padidėjus temperatūrai paprastai sumažėja pH rodmenys ir atvirkščiai. Tačiau temperatūros pokytis nereiškia, kad tirpalas iš tikrųjų tapo labiau šarminis ar rūgštinis. Tirpalas taps rūgštesnis tik tada, kai vandenilio jonų kiekis viršys hidroksido jonų skaičių, nepriklausomai nuo vandenilio jonų kiekio padidėjimo.
  Todėl matuojant pH reikia atsižvelgti į temperatūrą. Daugelis pH matuoklių matuoja temperatūrą ir pagal ją automatiškai arba rankiniu būdu koreguoja pH rodmenis, kad kompensuotų temperatūros skirtumus, taip užtikrindami tikslesnius rodmenis.

  KAIP IŠMATUOTI PUSIAU KIETO KŪNO PH?
  Norint gauti tikslius rodmenis, pH elektrodo stiklinė kolba turi būti visiškai panardinta. Todėl matuodami pusiau kietą medžiagą, pavyzdžiui, dirvožemį ar mėsą, naudotojai gali pasigaminti suspensiją arba pastą, sumaišydami medžiagą su dejonizuotu vandeniu. Taip bus galima tiksliai išmatuoti pH.

  KOKĮ PH MATUOKĮ RINKTIS?
  Visi ETI pH matuokliai, pagaminti Jungtinėje Karalystėje, turi dviejų taškų kalibravimą.

  PH PAL PLUS 813-513
  Geriausias pasirinkimas ekonomiškiems pH matavimams
  pH PAL Plus yra kišeninis pH matuoklis, idealiai tinkantis maisto perdirbimui ir vandens tyrimams. Jį paprasta ir lengva naudoti, jis turi automatinio pakartotinio kalibravimo funkciją, kai naudojamas kartu su 7,00 pH buferiniu tirpalu. Ekrano išlaikymo funkcija leidžia lengvai sustabdyti ir įrašyti rodmenis.

  8000 PH METRAS 860-800
  Keičiami elektrodai
  Keičiami elektrodai yra didelis privalumas matuojantiems pH. Kadangi pH elektrodus dažnai gali tekti keisti, tai reiškia, kad nebūtina keisti viso prietaiso. Daugeliui įmonių tai ilgainiui gali būti ekonomiškiau. Be to, naudotojai gali įsigyti tam tikrų tipų zondus, reikalingus tam tikroms reikmėms, pavyzdžiui, peilio formos elektrodus, skirtus mėsai ir sūriui.
  Jungtinėje Karalystėje suprojektuoto ir pagaminto skaitmeninio pH matuoklio "8000" tikslumas yra ±0,05pH, jam suteikiama dvejų metų garantija. Jis turi kalibravimo funkciją, kurią galima naudoti kartu su pH buferiniais tirpalais, ir rankinio temperatūros kompensavimo funkciją, leidžiančią naudotojams koreguoti pH rodmenis pagal tirpalo temperatūrą.

  Apibendrinant galima teigti, kad pH matuokliai yra būtini instrumentai vandens pagrindu pagamintų tirpalų rūgštingumui ar šarmingumui matuoti. Jie veikia matuodami tiriamo tirpalo sukuriamą elektrinį potencialą ir konvertuodami jį į pH vertę. pH matuokliai turi būti dažnai kalibruojami naudojant buferinius tirpalus, kad būtų išlaikytas jų tikslumas.

  Renkantis pH matuoklį, svarbu atsižvelgti į tokius veiksnius kaip taikymas, tikslumas ir temperatūros kompensavimas. Pasirinkę tinkamą pH matuoklį galite užtikrinti tikslius ir patikimus pH matavimus pagal konkrečius poreikius.